Deska nie tylko podłogowa. Mieszkanie z drewnianym sufitem

Dużo drewna, stonowana, harmonijna kolorystyka i nieszablonowe rozwiązania. To wszystko sprawia, że prezentowane mieszkanie jest niezwykle eleganckie, a jednocześnie bardzo przytulne. Uwagę przykuwa też drewniany sufit biegnący od drzwi wejściowych aż do końca salonu.

Mieszkanie zostało zaprojektowane w usłudze pod klucz przez krakowskie biuro projektowe – Grupa NONO. Dzięki współpracy z tą pracownią architektoniczną mamy przyjemność współtworzyć takie wyjątkowe realizacje.

Podłoga drewniana i deski na sufit

W projekcie użyte zostały dwa rodzaje deski – deska lita na podłogę oraz warstwowa na sufit. Podłoga w jasnym, lekko bielonym kolorze. Z kolei sufit znacznie ciemniejszy, kontrastujący z resztą wnętrza.

Cieszymy się, że po raz kolejny udało się dopasować odpowiednie wybarwienia desek. W dużej mierze dzięki bogatej palecie kolorystycznej desek podłogowych firmy Walczak. Zarówno podłoga jak i sufit idealnie komponują się z pozostałymi elementami tworząc harmonijna i spójną kompozycję.

Deski na suficie – jak wyglądał montaż?

W odróżnieniu od podłogi, gdzie deski kleimy bezpośrednio do podłoża w przypadku sufitu wygląda to nieco inaczej. Należy najpierw wykonać odpowiednią konstrukcję z płyty OSB, do której następnie montujemy deski na kleju. Taki sposób montażu gwarantuje, ze drewniany sufit będzie nie tylko piękny, ale również bezpieczny i trwały.

 

W dniach 11 oraz 12 listopada nasz salon w Krakowie będzie nieczynny.

Zapraszamy w poniedziałek  14 listopada

Deska dębowa z otwartymi sękami montaż w Krakowie