RENOWACJA PODŁÓG

Drewniana podłoga z biegiem lat traci swój blask, dlatego co pewien czas należy ją odświeżyć i zabezpieczyć. Najllepszymi metodami renowacji i zabezpieczania podłóg drewnianych jest cyklinowanie oraz olejowanie/lakierowanie.

CYKLINOWANIE I LAKIEROWANIE/OLEJOWANIE PODŁÓG

Cyklinowanie

jest bez wątpienia najpopularniejszą metodą renowacji podłóg drewnianych. Polega ona na maszynowym szlifowaniu górnej warstwy podłogi. W trakcie tego zabiegu zostaje usunięta zniszczona lub pobrudzona powierzchnia parkietu. Podłoga odzyskują dawny wygląd i piękno.

Olejowanie lub lakierowanie

 z kolei zabezpieczają podłogę przez niszczeniem (biodegradacja, rozsychaniem się i wnikaniem wilgoci we włókna). Olejowanie wpływa korzystnie na wygląd podłogi, ujednolica i przyciemnia jej kolor oraz maskuje przebarwienia. Powierzchnia olejowana /lakierowana ma lekki połysk, przez co cała podłoga nabiera charakteru i elegancji.

JAK WSPÓŁPRACUJEMY Z KLIENTEM?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każda z metod zabezpieczenia i wykończenia podłogi ma swoje wady i zalety. Z tego powodu usługa poprzedzona jest konsultacjami i doradztwem u klienta. Po wyszlifowaniu całej powierzchni podłogi usunięciu zniszczonej warstwy i starych powłok lakierniczych zajmujemy się uzupełnieniem, szpachlowaniem ewentualnych ubytków. Na koniec pokrywamy odnawianą powierzchnię podłogi olejem lub lakierem.

RENOWACJA PODŁOGI – CO ZNAJDUJE SIĘ W USŁUDZE?

  • Doradztwo w doborze odpowiedniego wykończenia (lakier czy olej);
  • Bezpyłowe cyklinowanie i polerowanie powierzchni;
  • Szpachlowanie ubytków;
  • Olejowanie lub lakierowanie powierzchni
  • Montaż podłóg drewnianych.