Jodełka francuska Chevron dom w Krakowie

Montaż Jodełki francuskiej oraz schodów dywanowych w domu w Krakowie

Specyfikacja podłogi:

Jodełka francuska Chevron firmy Mattar

Klasa Prestige 
wymiary: 13mm x 120mm x 600mm
Kolor MAT06, szczotkowana, zabezpieczona olejowoskiem

Kiedy projekt aranżacji wnętrza można uznać za udany? Wydaje się, że  pierwszym wyznacznikiem, jaki przychodzi do głowy jest zadowolenie inwestora. 

Natomiast aby uzyskać taki rezultat wnętrze musi być przed wszystkim funkcjonalne, ale również przemyślane i spójne. Bez wątpienia udało się to Pani Magdalenie Wronie – autorce projektu prezentowanego wnętrza.

Kluczowym materiałem jest tutaj drewno – zastosowane nie tylko w formie jodełki francuskiej na podłodze. Poza tym mamy również drewniane schody dywanowe, zabudowę klatki schodowej czy ścianę w sypialni. W rezultacie całość utrzymana jest w ciepłych odcieniach naturalnego dębu, co nadaje bardzo przytulny charakter.

Jeśli chodzi o nasz udział w tym projekcie to rozpoczął się on od doboru odpowiedniego koloru podłogi. Finalnie wybór padł na jodełkę francuską w kolorze Mat06 od firmy Mat-tar. Jak widać był to strzał w dziesiątkę. To wybarwienie idealnie koresponduje z zastosowanymi frontami mebli czy drzwiami wewnętrznymi.

Poza tym na kilka osobnych słów zasługuje wybrany wzór ułożenia podłogi. Jodełka francuska Chevron to bardzo popularny obecnie wzór ułożenia podłogi drewnianej. Poszczególne klepki są docięte pod kątem 45 stopni i tworzą charakterystyczne, regularne pasy. W wyniku takiego kąta docięcia uzyskujemy ciekawy efekt – cześć podłogi wygląda jakby miała ciemniejszy kolor.

Natomiast jest to jedynie złudzenie optyczne. Niemniej jednak dzięki temu podłoga jest bardziej interesująca, wygląda nieco inaczej w zależności z której strony na nią spojrzymy.

Następnie kolejnym etapem były prace stolarskie – montaż schodów dywanowych oraz drewnianej zabudowy klatki schodowej. Kolory tych elementów zostały tak dobrane, aby w połączeniu z podłogą tworzyły spójną i jednolitą kompozycję.

Niezmiernie nam miło, że poprzez nasze prace dołożyliśmy cegiełkę do udanej realizacji tego pięknego projektu.

 

W dniach 11 oraz 12 listopada nasz salon w Krakowie będzie nieczynny.

Zapraszamy w poniedziałek  14 listopada

Deska dębowa z otwartymi sękami montaż w Krakowie