Montaż podłogi z wygłuszeniem Kraków Zwierzyniec

Montaż podłogi z wygłuszeniem Kraków Zwierzyniec

Za co kochamy drewno? Zdjęcia jednej z naszych niedawnych realizacji pomagają odpowiedzieć na to pytanie.
Zresztą zobaczcie sami. Niezwykle przytulne i ciepłe wnętrze, które jednocześnie jest nowoczesne. Taki niepowtarzalny klimat tworzy właśnie drewno.

W tym wypadku nie tylko podłoga jest drewniana, ale także wyspa, szafki kuchenne, krzesła i stół. A nawet karnisz. Uroku dodaje też oryginalna lampa w części jadalnianej.

Całość tworzy niezwykle spójną i harmonijną kompozycję.

Specyfikacja podłogi:

Podłoga warstwowa Jawor Parkiet
wymiary: 14mm x 150mm x mix długości
Kolory Dąb Rosolare oraz Alabastro

Zakres prac w przypadku tej realizacji był znacznie szerszy niż montaż podłogi. Klienci zdecydowali się na generalny remont mieszkania. Dlatego najpierw niezbędne było usunięcie starej deski oraz wyrównanie i przygotowanie wylewki. Poza tym, konieczne było wykonanie dodatkowego wygłuszenia.

Jak poprawić wygłuszenie akustyczne podłogi?

Niestety wygłuszenie akustycznie stropu i ścian często jest sporym problemem w budynkach mieszkalnych. Może to wynikać z oszczędności na materiałach użytych przez dewelopera. Dlatego przed zakupem mieszkania warto sprawdzić czy izolacja akustyczna będzie na wystarczającym poziomie.
Ze względu na słabe wygłuszenie wiele dźwięków z mieszkania będzie docierać do sąsiadów. Mogą to być kroki domowników, zabawy dzieci, przesuwanie krzeseł, a nawet rozmowy. W dłuższej perspektywie czasowej może to być bardzo uciążliwe i obniżyć komfort mieszkańców.
Jednak materiały użyte do wykończenia podłogi mogą pomóc zniwelować niechciane dźwięki. W przypadku paneli laminowanych kluczowy jest wybór odpowiedniego podkładu. Niektóre podkłady lepiej izolują dźwięki rozchodzące się po samym mieszkaniu. Natomiast inne mocniej tłumią odgłosy przechodzące w dół budynku, do innych mieszkań.

Niewątpliwie minusem paneli może być charakterystyczna głuchy pogłos podczas chodzenia lub gdy coś upadnie. Wynika on ze sposobu montażu – panele układane są „na pływająco”, bez klejenie do podłoża.

Zalety akustyczne podłogi drewnianej

Drewno natomiast samo w sobie jest dobrym izolatorem akustycznym. W przypadku podłogi drewnianej klejonej do wylewki również można użyć mat wygłuszających. Powinno to znacznie poprawić izolację akustyczną. Jednak w tym mieszkaniu pomimo zastosowania deski litej oraz specjalnych mat, wygłuszenie nadal było zbyt słabe. I nadal zdarzały się skargi sąsiadów z dołu.
Po zapoznaniu się z sytuacją zaproponowaliśmy zastosowanie innego, sprawdzonego podkładu izolacyjnego. Jest to specjalna mata klejona do podłoża, do której następnie przykleja się deski.  Ponadto użyliśmy elastycznego kleju, który lepiej pochłania dźwięki.
W związku z tym, po wykonania tych zabiegów komfort akustyczny mieszkania bardzo się poprawił. Zaraz po montażu podłogi zaskoczeni sąsiedzi z dołu pytali jakim sposobem udało nam się wyeliminować słyszalne wcześniej dźwięki.
Podsumowując, słabe wygłuszenie może być sporym problemem. Zarówno dla mieszkańców jak i sąsiadów. Jednak zastosowanie odpowiednich, sprawdzonych materiałów może uratować sytuację.

 

W dniach 11 oraz 12 listopada nasz salon w Krakowie będzie nieczynny.

Zapraszamy w poniedziałek  14 listopada

Deska dębowa z otwartymi sękami montaż w Krakowie