Montaż podłogi drewnianej w domu jednorodzinnym w Krakowie

Montaż podłogi drewnianej w domu jednorodzinnym w Krakowie

Piękne, nowoczesne wnętrze domu jednorodzinnego na krakowskim Zwierzyńcu. Specyfikacja:

Podłoga dębowa warstwowa

Klasa: Select  Wymiary: 15x180x1500-2200mm oraz 15x120x1200-1600  Wykończenie: olej Ciranova efekt surowego drewna

W przypadku tej realizacji niemałym wyzwaniem było znalezienie odpowiedniej deski. Wynikało to z faktu, że klienci mieli bardzo konkretne wymagania co do jej wyglądu. Zazwyczaj przy wyborze drewnianej podłogi mamy do wyboru kilka klas selekcji drewna (więcej o tym temacie pisaliśmy tutaj).

Jednak w obrębie danej klasy drewna nadal występuje pewna różnorodność. Chociażby dotyczy ona rodzaju usłojenia, które ma spory wpływ na finalny wygląd drewnianej podłogi. W tym wypadku życzeniem klientów było, aby deski miały prostolinijny układ słojów. W rezultacie takie usłojenie tworzy niezwykle harmonijny i równomierny wzór, w którym słoje biegną wzdłuż deski.

Z drugiej strony często spotykany jest wzór fladrowy. Słoje tworzą koliste, okrągłe i zawiłe formy. W konsekwencji jest on zdecydowanie bardziej nieregularny i może charakteryzować się niejednolitą barwą. Ze względu na swoją różnorodność i ciekawe kształty bywa nazywany również wzorem kwiatowym.

Niemniej jednak zazwyczaj składając zamówienie u producenta podłogi nie ma możliwości wyboru rodzaju usłojenia. Aczkolwiek bardzo dobra znajomość rynku sprawiła, że byliśmy w stanie wyjść na przeciw wspomnianym oczekiwaniom. Dzięki temu mamy na koncie wiele tego typu realizacji „szytych na miarę”. Dlatego jeśli poszukujesz niestandardowego efekt podłogi do swojego wnętrza – skontaktuj się z nami. Na pewno będziemy w stanie zaoferować ciekawe rozwiązanie.

 

W dniach 11 oraz 12 listopada nasz salon w Krakowie będzie nieczynny.

Zapraszamy w poniedziałek  14 listopada

Deska dębowa z otwartymi sękami montaż w Krakowie